Podgrzewacze ciepłej wody

Higieniczne, komfortowe i ekonomiczne podgrzewanie ciepłej wody użytkowej w podgrzewaczach pojemnościowych z nierdzewnej stali szlachetnej o bardzio wysokim gatunku - w wersji leżącej lub stojącej.

Przegląd zalet:

Zbiorniki wykonane są ze stali nierdzewnej produkowanej przez Thyssen Krupp Niemcy i nie wymagają żadnego zabezpieczenia antykorozyjnego.

Podgrzewacz wykonany jest w całości (płaszcz, dennice i wężownice) z materiałów nierdzewnych, kwasoodpornych. Spawy są trawione i pasywowane. Jak ważne to jest wie każdy, kto miał nieprzyjemność być posiadaczem kiepskiego zbiornika z nierdzewki. Stal po kilku latach jest nienaruszona, a na spawach niestety zaczynają się wycieki.

Produkujemy zbiorniki nierdzewne ze stali o podwy
ższonym gatunku. Jest to stal kwasoodporna o PREN (współczynniku antykorozyjności) takim jak stal 316L.
Nie są
to zbiorniki zrobione z blachy 304L. Blacha 304L nie jest kwasoodporna, i szybko uległaby korozji w 40% polskich domów.
Stal w naszych zbiornikach zawiera 18-20% Chromu, 2,5% Molibdenu, dodatek Tytanu kt
óry zabezpiecza przerwaniu ciągu antykorozyjnego w wysokich temperaturach. Nie mniej waż rzeczą jest fakt iż blacha 304L ma aż 0,7% węgla, a nasza stal ma węgla tylko 0.025% co wypływa w istotny sposób na proces korozji. Nasza stal w odróżnieniu od blachy 304L nie ma niklu czyli jest przeznaczona do wody pitnej osób cirpiących na alergię (nickiel free)

Podajemy poniżej sposób wyliczenia wskaźnika odporności na korozję dla stali 304L i naszej.

PREN = %Cr + 3,3 x %Mo
Podstawiając do wzoru:
304L = 18 + 0 - nie ma molibdenu.=18pp (punktów antykorozyjności)
NASZA STAL = 19 +3,3x2,5= 19+8,25=27pp (punktów antykorozyjności).

Jakość stali ma odzwierciedlenie w warunkach gwarancji.
Jedyne co mog
łoby zaszkodzić zbiornikowi to duże stężenie jonów chloru i jonów bromu oraz kwaśna woda.

Jeś
li nie jesteś pewny parametrów Twojej wody, lub masz obawy, że mogą się one w przyszłości zmienić to wybierz zbiornik firmy Chełchowski, który jest wykonany z bardziej odpornej stali i jego gwarancja nie jest obwarowana tyloma warunkami.
Zwróć
też uwagę, że producent NIE wymaga dla zachowania gwarancji (jak to ma miejsce w innych firmach) wykonywania PŁATNEGO przeglądu po roku czasu!
PAMI
ĘTAJ! Zawsze uważnie czytaj warunki gwarancji, zwłaszcza te pisane małym drukiem!!

Najważniejsze zalety stali nierdzewnej
-Stal nierdzewna ma znacznie lepsze właściwości oraz odporność na korozję w połączeniu z agresywną wodą.

-Stal nierdzewna nie wymaga anody magnezowej. Jest to ogromna zaleta oraz oszczędność finansowa.
-Długość życia znacznie dłuższa niż zwykła stal
-Stal nierdzewna jest dużo lżejsza od zwykłej stali.
-Zbiorniki ze stali nierdzewnej mają stosunkowo krótki czas nagrzewania i wysoka wydajność.
-Stal nierdzewna jest ponadto materiałem o bardzo gładkiej powierzchni, co zapobiega odkładaniu się różnego rodzaju osadów, w których mogłyby rozwijać się drobnoustroje chorobotwórcze, w tym m.in. bakterie legionella. Woda ze zbiornika ze stali nierdzewnej pozbawiona jest więc jakichkolwiek skażeń, jest maksymalnie higieniczna i czysta.

Podgrzewacze ciepłej wody ze stali nierdzewnej - kwasoodpornej  poziome z wężownicą z rur nierdzewnych ø50,8 x 1,5

Pojemność 80L, 100L, 130L, 150L.
Na indywidualne zamówienie producent wykona podgrzewacze o większej pojemności.

Charakterystyka techniczna

Poziome podgrzewacze wody należą do tradycyjnych rozwiązań zaopatrzenia w ciepłą wodę mieszkań jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz innych obiektów wyposażonych w system C.O. współpracujące z wszystkimi rodzajami kotłów . W podgrzewaczach montowane są wężownice o bardzo dużej wydajności, wykonane z rury nierdzewnej kwasoodpornej ø50,8x1,5mm oraz dwóch bocznych skrzydeł wykonanych z rury 21,3x2  jak na poniższym zdjęciu. Do zbiornik podgrzewacza ciepłej wodypodgrzewaczy można dokupić urządzenie grzewcze-elektryczne. Są to grzałki nierdzewne zespolone wykonane z specjalnie dobranej mieszanki stopu wysokogatunkowej stali co  zwiększą  żywotność grzłki. W sprzedaży występują również podgrzewacze w ociepleniu z maty termoizolacyjnej o grubości 30 mm. Na życzenie klienta podgrzewacz wyżej opisany możemy przygotować do sprzedaży w pokrowcu ze skaju. W standardzie sprzedajemy ten typ podgrzewaczy z ociepleniem i pokrowcem.

grzałka podgrzewacza ciepłej wody

Wężownica nierzewna - posiada dwie dodatkowe wężownice wykonane z cieńszej rury montowane po bokach grubej wężownicy jak widać na zdjęciu.

Schemat podłączenia wymiennika:schemat budowy podgrzewacza z wymiennikiem CWU

Sprawdź ceny!

Wymiary zewnętrzne podgrzewacza poziomego ze stali nierdzewnej:

PojemnośćABCDEFG

wymiary podgrzewacza wody

80L750880990380600220245
100L750880990420600220245
130L100011201290380700220245
150L100011201230420700220245

Parametry techniczne  podgrzewaczy poziomych pdfkliknij i pobierz178.64 KB

W wyniku skomplikowanego procesu technicznego wykonywania dennic ze stali nierdzewnej, często powstają odchylenia wypukłości tych dennic spowodowane jest to dużą sprężystością blachy  co ma wpływ na zwiększenie lub zmniejszenie ogólnej pojemności od 5 do 7 litrów.

pdfKARTA GWARANCYJNA.PDF346.72 KB

Podgrzewacze wody - dane techniczne

Pojemność
L
80
100
130
150
Temperatura znamionowaoC30-8030-8030-8030-80
Czas nagrzania wody grzałka elektr. do 40oCh1,621,92,2
Czas nagrzania wody grzałką elektr. do 65oC3,34,23,84,5
Ciśnienie znamionoweMPa0,60,60,60,6
Ciśnienie próbneMPa1,21,21,21,2
Napięcie znamionowe urządzeń grzewczychV230230230230
Moc grzałek zespolonychKW1,51,51,61,6
Powierzchnia wężownicy standardowejm20,290,290,320,32
Powierzchnia wężownicy wzbogaconejm20,510,510,540,54
Moc wężownicy standard.KW8,418,419,289,28
Moc wężownicy wzbogaconejKW14,7914,7915,6615,66
Stała wydajność (70/10/45oC)L/h380380380380
Średnica  krućca  wyjścia wody ciepłejcal1/21/21/21/2
Średnica krućca zasilania wody zimnejcal1/21/21/21/2
Średnica mufki do grzałkical1 1/41 1/41 1/41 1/4
Grubość ocieplenia z maty termoizolacyjnejmm20202020

W naszej firmie można kupić również urządzenie grzewcze – elektryczne. Są to grzałki zespolone z termostatem wykonane ze specjalnygo gatunku stali przeznaczone do współpracy ze zbiornikami nierdzewnymi. Nie potrzebują one żadnych anod magnezowych. Są wkręcane w mufę o średnicy 5/4grzałka do podgrzewacza" lub 6/4" w zależności od mocy grzałki. Grzałki występują o trzech rodzajach mocy. 2 KW,  3KW,  4,5KW.   

 Grzałki  - dane techniczne

Moc grzałki2KW
3KW4,5KW6KW
Długość spirali z mufą (mm)360370410450
Średnica mufy (cal)
5/46/46/46/4

schemat grzałki do podgrzewacza

Sprawdź ceny!

 

WSPORNIKI NIERDZEWNE:

Wsporniki ze stali nierdzewnej - są wykonane w całości ze stali nierdzewnej o grubości 2mm, przeznaczone są do zawieszania zbiorników o pojemności 60-150L oraz naczyń wyrównawczych o pojemności od 15-45L. 

 

kliknij i sprawdź cenę!

NACZYNIA WYRÓWNAWCZE:

Naczynia wyrównawcze - są wykonane ze stali nierdzewnej i przeznaczone są do pracy w otwartych (bezciśnieniowych) układach instalacji C.O. Powinno być umieszczone w najwyższym ponkcie w instalacji. W przewciwieństwie do naczyń przeponowych (ciśnieniowych) nie stwarzają ciśnienia co zapobiega awariom kotła i podgrzewacza i są dużo łatwiejsze i tańsze w montażu, średnica krócców przyłączeniowych wynosi 3/4". Wszystkie naczynie niezależnie od wielkości są wykonane z blachy o grubości 1,5mm na płaszcz, natomiast dennica z blachy 2mm. 

naczynie wyrównawczenaczynie wyrównawcze z boku

Parametry techniczne  naczyń wyrównawczych pdfkliknij i pobierz 174.67 KB

Naczynia wyrównawcze - dane techniczne

Pojemność naczynia15  litrów
20 litrów25 litrów30 litrów35 litrów40 litrów45 litrów
Długość (mm)280330380480530630680
Średnica (mm)
290290290290290290290

Sprawdź ceny!

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2017
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony