P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła
P.H.W.U. Chechłowski to firma z tradycjami i wieloletnim doświadczeniem. Funkcjonujemy na rynku już od ponad ćwierćwiecza, dzięki czemu doskonale wiemy, jak stworzyć produkty dostosowane do potrzeb naszych klientów. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji instalacji oraz urządzeń grzewczych. Korzystając z naszych usług, mogą Państwo zdecydowanie ograniczyć, a nawet zupełnie wyeliminować koszty związane z pozyskiwaniem i przetwarzaniem energii odnawialnej. Wśród naszych produktów znajdują się nowoczesne systemy grzewcze oraz instalacje solarne. To ekologiczne i bardzo oszczędne rozwiązania, dzięki którym można cieszyć się niezawodnym systemem grzewczym niezależnie od rosnących cen energii.
Oferowane przez nas wyroby tworzone są przy pomocy nowoczesnych technologii – obróbki stali oraz stali nierdzewnej-kwasoodpornej, które gwarantują wyjątkową niezawodność. Dzięki niezmiennemu przestrzeganiu najwyższej jakości usług i urządzeń, wciąż zdobywamy nowych klientów zainteresowanych pozyskiwaniem darmowych źródeł ciepła. Jako firma z doświadczeniem, podejmiemy się również wymagających i indywidualnych zleceń. Stale polepszamy swoje usługi i gwarantujemy dostosowanie się do potrzeb każdego klienta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Instalacje wodne i centralnego ogrzewania powstają najczęściej już na etapie budowania pomieszczenia, w którym mają pracować. Instalacje grzewcze, ze względu na swoją skomplikowaną konstrukcję, muszą być dobrze rozplanowane oraz odpowiednio zaprojektowane, a możliwości kompletnego wyposażenia budynku w taką instalację są właściwie jedynie na etapie jego budowania.
Każda instalacja centralnego ogrzewania działa na zasadzie rozprowadzania czynnika cieplnego po ogrzewanych pomieszczeniach. Czynnik zapewnia wymiennik ciepła i najczęściej jest to wymiennik ciepła przekazujący energię cieplną za spalanego paliwa poprzez wodę w rurach na ogrzewane pomieszczenia.
Centralne ogrzewanie, jak sama nazwa wskazuje, służy do ogrzewania pomieszczeń. Każda instalacja zaczyna się od kotła c.o., który służy właśnie jako wymiennik ciepła. Następnie systemem rurek aż do grzejników przepuszczana jest ogrzewana przez kocioł woda, dzięki czemu rozprowadzane jest po całym budynku ciepło.
Instalacje wodne służące do ogrzewania budynków to nie tylko rury ale również grzejniki, czyli potocznie kaloryfery. Natomiast czynnikiem cieplnym też nie zawsze musi być woda. Może to być również para lub powietrze. W zależności od wielkości obiegu instalacji czynnik cieplny może przemieszczać się naturalnie, grawitacyjnie, albo w sposób wymuszony, poprzez pompy. Używanie pompy jest konieczne na większych powierzchniach i w budynkach wyższych.
W praktyce dzisiaj nie stosuje się instalacji co z obiegiem grawitacyjnym. Praktycznie wszędzie używa się pomp, ponieważ jest do najlepszy sposób na emisję ciepła w ogrzewanym budynku.
Sieć wodno - kanalizacyjna spełnia niezwykle ważną rolę we współczesnych obiektach. Dlatego też, aby jej części składowe, a dokładniej hydrofor działały sprawnie i bezpiecznie pomieszczenia, w których umieszczany jest hydrofor muszą spełniać określone wymogi. Tylko wówczas wtedy hydrofor będzie mógł sprawnie funkcjonować. Jakie to wymogi?
Po pierwsze i najważniejsze pompa z hydroforem powinna znajdować się w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu np. w piwnicy. Po drugie, pompa nie powinna być oparta o ścianę. Producenci pomp zazwyczaj podają informację notabene odległości w jakiej pompa powinna być umieszczona od ściany. Ponadto należy zadbać o odpowiednią szerokość i wysokość drzwi, aby w razie jakiejkolwiek awarii można było szybko i bezpiecznie wynieść zbiornik ciśnieniowy z danego pomieszczenia.
Oprócz tego należy również zadbać o odpowiednią instalację elektryczną, oświetlenie, system wentylacyjny i oczywiście o odpowiednią temperaturę. Instalacja grzewcza powinna być wodoszczelna, system wentylacyjny powinien zapewniać minimum 1,5 - krotną wymianę powietrza w przeciągu doby, a instalacja grzewcza powinna zapewniać minimum pięciostopniowe ciepło.
Temperatura nie powinna jednak przekraczać czterdziestu stopni Celsjusza. Przestrzegając wyżej wymienionych wytycznych zapewnimy sobie i hydroforowi bezpieczeństwo funkcjonowania. Dlatego też zanim przystąpimy do tworzenia własnej sieci wodociągowej przystosujmy pomieszczenie w którym dany hydrofor będzie prosperował.
Z pewnością walorem jakichkolwiek innowacyjnych sprzętów jest fakt, iż wciąż wprowadzane są do nich kolejne innowacje, które mają jeszcze bardziej ułatwić nam nasze życie, no i oczywiście korzystanie z nich. To dotyczy takie takich urządzeń, jakim jest hydrofor.
Chyba każdy już zdaje sobie sprawę z tego czym jest hydrofor i w jakim celu się go montuje. Jeśli nie to jeszcze raz wspomnimy, że hydrofor odgrywa swoją rolę w przydomowych instalacjach wodnych, czyli na przykład pomaga wyciągać wodę ze studni, bez żadnego wysiłku samych użytkowników.
Obecnie szacuje się, że hydrofor może stać się źródłem dużych oszczędności, ponieważ reguluje on pracę pompy, która bez tego urządzenia pracowały by ciągle na pełnych obrotach. Hydrofor jest odpowiedzialny za kontrolę ciśnienia, którego dopiero odpowiednia wartość załącza pompę. Tym sposobem gwarantuje także w rurociągach wciąż takie samo ciśnienie wody.
Warto również skupić się na tych nowoczesnych zbiornikach hydroforowych. One są wyposażone w gumową membranę, jaka cechuje się wysoką szczelnością, a przy tym pozostaje ciągle elastyczna. Dzięki niej, hydrofor może wykazać się jeszcze większą wydajnością, która przysporzy kolejne oszczędności.
Budowa ujęcia wody pitnej nie jest problemem, który zaprząta głowę przeciętnemu człowiekowi. Przywykliśmy do tego, że woda zdatna do picia pojawia się w naszych domach po odkręceniu kranu i jest stale dostarczana za pośrednictwem miejskiej sieci wodociągowej. Jednak są sytuacje, gdy warto mieć własne źródło, z jakiego możemy czerpać wodę do picia. Warto więc wiedzieć, z czego składa się takie ujęcie i jak je zbudować.
Własne ujęcie wody pitnej budują najczęściej posiadacze gospodarstw wiejskich oraz domów jednorodzinnych. Dziś nie jest to już powodowane koniecznością i brakiem dostępu do sieci wodociągowej, ale kwestią wyboru. Dla wielu osób niezależny dostęp do własnej wody pitnej jest ważny, zwiększa poczucie niezależności i bezpieczeństwa. Poza tym budowa własnego ujęcia ma też uzasadnienie ekonomiczne, bo pozwala znacząco obniżyć rachunki za pobór wody z miejskich wodociągów.
Takim ujęciem wody pitnej niezależnym od wodociągów centralnych zwykle bywa studnia głębinowa. Przed budową warto zapoznać się ze szczegółowymi regulacjami prawnymi, które dostępne sa w urzędzie właściwym dla danego terenu. Budowa studni nie wymaga jednak wielu formalności, nie jest też szczególnie skomplikowana. Koszt budowy ujęcia wody zwraca się dość szybko, wraz z niższymi rachunkami.
Oczywiście nie wystarczy wywiercenie studni w ziemi. Aby korzystać z własnego ujęcia wody do picia należy wyposażyć je w system urządzeń pompowych. Do najczęściej stosowanych w ramach ujęć na potrzeby niewielkiego gospodarstwa domowego należą hydrofory. Hydrofor to szczególna odmiana pompy, w której wykorzystuje się do tłoczenia wody fakt, że powietrze jest gazem ściśliwym. Budując domowe ujęcie wody pitnej, warto zaopatrzyć się w nowoczesny hydrofor wysokiej jakości, bo to od niego zależy komfort użytkowania.
Nie zawsze można dołączyć swój dom do ogólnej sieci wodociągowej, ponieważ w niektórych miejscowościach zwyczajnie jeszcze jej nie ma. Czasami również chcielibyśmy stworzyć alternatywne źródło wody, które pozwoli nam na pewne oszczędności, na przykład do podlewania ogrodu. Jednak aby stworzył własną sieć wodną czerpiącą wodę ze studni potrzebna będzie nam nie mała wiedza oraz odpowiedni w tym celu sprzęt.
Zbiorniki hydroforowe - nierdzewne źródło wody w każdych warunkach
Z pewnością najlepszym rozwiązaniem okaże się hydrofor, który pomoże nam uzyskać strumień wody o stałym ciśnieniu. Dzięki wykorzystaniu zbiorników ciśnieniowych, hydrofor panuje nad pracą pompy ssącej wodę. Każdy hydrofor opiera swoją funkcjonalność na regulacji ciśnienia w zbiorniku ciśnieniowym. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.
Na szczególną uwagę zasługują zbiorniki ciśnieniowe przeponowe, które w połączeniu z pompą hydroforową albo głębinową stworzą zestaw hydroforowy do dostarczania wody do domu jednorodzinnego czy też innego obiektu. Z pewnością ich największą zaletą, że są one znacznie większe od tych tradycyjnych zbiorników. Gumowa przepona pozbawia nas obowiązku ciągłego uzupełniania powietrza w zbiorniku.
Ponadto woda stykająca się z przeponą nie powoduje korozji zbiornika, a tym samym on sam znacznie dłużej żyje. Obecnie producenci takich zbiorników mogą zaoferować ich różne wielkości, w zależności od zapotrzebowania obiekty na wodę.
Nieodzownym elementem każdego domku jednorodzinnego jest ogród. Ogród, który nadaje danej powierzchni odpowiednią oprawę. Niestety, posiadanie własnego ogrodu wiąże się z wieloma dodatkowymi czynnościami, a dokładniej z jego właściwą pielęgnacją, nawadnianiem, oświetleniem,
Na szczęście współczesny rynek oferuje nam wiele ciekawych rozwiązaniem, dzięki którym w szybki, łatwy, a co najważniejsze bezpieczny sposób możemy zająć się jego estetyką.
Jednym z takich urządzeń jest hydrofor ogrodowy. Hydrofor, to urządzenie, które kontroluje pracę pompy tłoczącej wodę. To właśnie, dzięki niemu i jego elementom składowym zraszacze i inne systemy nawadniające uruchamiają się w ściśle określonych warunkach. A dokładniej dopiero wtedy kiedy zbiornik ciśnieniowy osiąga minimalną wartość.
Oprócz hydroforu doskonałym sposobem nawadniania ogródka jest deszczówka. Jak można się łatwo domyśleć jej podstawą działania jest woda uzyskana z opadów atmosferycznych.
Tego rodzaju nawadnianie nie może być jednak priorytetowym systemem nawadniającym, albowiem deszcz nie zawsze pada. Hydrofor ogrodowy plus system nawadniania deszczówka tą rozwiązanie, dzięki któremu Twój ogród będzie miał wody pod dostatkiem.
Obecnie w wielu miejscach wciąż jeszcze nie można korzystać z sieci wodociągowej, która dostarczałaby do domów prywatnych wody pitnej. Dlatego też nieodłącznym elementem takich miejsc są przydomowe studnie, gromadzące wodę zdatną do picia. W wielu miejscach konieczne jest wykorzystanie filtrów uzdatniających wodę do picia. Ostatecznie możliwe jest pozyskanie takiego naturalnego źródła wody.
Mogłoby się wydawać, że jest to nawet korzystniejsze rozwiązanie, ponieważ omijają nas rachunki za wodę. Jednakże jesteśmy wówczas uzależnieni od zasobów wody z gruntu, a te nigdy nie będą pewne co do ilości. Oprócz tego do stworzenia takiej własnej sieci wodnej potrzebne będą różne urządzenia.
Najczęściej będzie to hydrofor wraz z pompą, która zasysa wodę ze studni prowadząc ją ku górze. Hydrofor wyposażony w zbiornik ciśnieniowy może zagwarantować stałe ciśnienie wody w rurociągu. Jednakże montując taką instalację należy pamiętać o tym, że zbiornik, w który jest wyposażony hydrofor musi nadawać się do wody pitnej.
O tym może zagwarantować nas atest państwowego zakładu higieny, który przyznawany jest takim urządzeniom. Taki zaświadcza o tym, że żadne szkodliwe substancje i związki chemiczne nie uwolnią się ze zbiornika w czasie przechowywania w nim wody. To bardzo ważne dla naszego zdrowia, aby zbiorniki hydroforowe były odznaczone w ten sposób.
Studnia kojarzy się najczęściej z brakiem cywilizacji. W końcu dziś czerpanie wody ze studni jest niepotrzebne, bo wystarczy przecież odkręcić kran i woda już leci. Jednak warto pamiętać, że nie wszędzie woda pitna w kranie pojawia się za sprawą miejskich wodociągów, bo na przykład przy budowie nowego domu w mało zasiedlonym terenie takiej sieci może nie być. Poza tym coraz więcej osób interesuje się alternatywnymi ujęciami wody pitnej, tak z powodów ekologicznych, jak i zdrowotnych czy nawet ekonomicznych, bo własna studnia to niezależność i spore oszczędności.
Jednak aby wybudować studnię nie można tak po prostu zacząć kopać w ogrodzie i czerpać wodę, jeśli się pojawi. Na przykład budowa studni głębinowej zawsze wymaga uzyskania odpowiedniego zezwolenia, niezależnie od tego, czy studnia służy do celów przemysłowych czy też ma zaspokajać potrzeby niewielkiego gospodarstwa domowego. Dotyczy to także właściciela gruntu, na jakim ma być wiercona studnia. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku studni kopanej, w której wodę będziemy czerpać z pierwszej warstwy wodonośnej, czyli będzie to studnia dość płytka.
W związku z tym, że przepisy szczegółowe dotyczące budowy studni są dość skomplikowane, warto zwrócić się z prośba o konsultację w odpowiednim urzędzie miejscowym. Niezależnie od kwestii prawa warto pamiętać, że studnia wymaga zastosowania dodatkowych urządzeń, jeśli chcemy, by woda pojawiła się w kranach. Podstawą jest hydrofor, czyli odmiana wodno - powietrznej pompy. Hydrofor to przede wszystkim zbiornik, w którym wytwarza się ciśnienie, pod jakim wypychana jest do rur woda. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby dobrać hydrofor przeznaczony właśnie do studni głębinowych.
Niezbędnym elementem każdej instalacji wodociągowej jest hydrofor. Co to za urządzenie, do czego służy, z czego się składa? To pytania, na które niestety nie każdy zna odpowiedź.
Hydrofor to element instalacji wodociągowej, którego zadaniem jest utrzymanie stałego ciśnienia wody. Składa się on z kilku elementów- pompy, zbiornika ciśnieniowego, presostatu, zaworów odcinających, zwrotnych i bezpieczeństwa.
Najważniejszym, a zarazem największym elementem hydroforu, w którym zachodzi cała procedura jest zbiornik ciśnieniowy. Zbiornik wypełniony jest wodą i powietrzem. Pompa wtłacza wodę do zbiornika ciśnieniowego, jednocześnie powodując wzrost ciśnienia powietrza. W chwili osiągnięcia określonego pułapu presostat wyłącza pompę, a sprężone powietrze próbuje wypchnąć wodę na zewnątrz. I takim oto sposobem po odkręceniu zaworu woda wypływa z kranów czy innych zaworów poboru wody.
Kiedy ciśnienie spada, presostat ponownie uruchamia pompę, która wtłacza wodę, zwiększając przy tym poziom ciśnienia i cykl rozpoczyna się od początku. Reasumując, hydrofor i jego części składowe, to urządzenia, dzięki którym instalacja wodociągowa działa bez zarzutu, zapewniając nam stały przepływ wody.