P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

Niezbędnym elementem każdej instalacji wodociągowej jest hydrofor. Co to za urządzenie, do czego służy, z czego się składa? To pytania, na które niestety nie każdy zna odpowiedź.

Hydrofor to element instalacji wodociągowej, którego zadaniem jest utrzymanie stałego ciśnienia wody. Składa się on z kilku elementów- pompy, zbiornika ciśnieniowego, presostatu, zaworów odcinających, zwrotnych i bezpieczeństwa.

Najważniejszym, a zarazem największym elementem hydroforu, w którym zachodzi cała procedura jest zbiornik ciśnieniowy. Zbiornik wypełniony jest wodą i powietrzem. Pompa wtłacza wodę do zbiornika ciśnieniowego, jednocześnie powodując wzrost ciśnienia powietrza. W chwili osiągnięcia określonego pułapu presostat wyłącza pompę, a sprężone powietrze próbuje wypchnąć wodę na zewnątrz. I takim oto sposobem po odkręceniu zaworu woda wypływa z kranów czy innych zaworów poboru wody.

Kiedy ciśnienie spada, presostat ponownie uruchamia pompę, która wtłacza wodę, zwiększając przy tym poziom ciśnienia i cykl rozpoczyna się od początku. Reasumując, hydrofor i jego części składowe, to urządzenia, dzięki którym instalacja wodociągowa działa bez zarzutu, zapewniając nam stały przepływ wody.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony