P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

Każdy hydrofor składa się z kilku podstawowych elementów, bez których jego działanie nie byłoby możliwe. Oprócz zbiornika ciśnieniowego, presostatu oraz zaworów bezpieczeństwa i poduszki powietrznej, bardzo ważne są również pompy. Do czego służą i jaką funkcję spełniają w hydroforze?

Pompa, jak sama nazwa wskazuje, służy do pompowania. Odpowiada za to, że woda zgromadzona w zbiorniku ciśnieniowym naszego hydrofora jest przekazywana do kranu. Pompy odpowiadają również za pobieranie wody ze studni albo też innego rodzaju ujęcia wody do zbiornika ciśnieniowego.

Co ciekawe, większe hydrofory wyposażone są nie w jedną, ale w całe zespoły pomp. Są one w stanie równocześnie pompować więcej wody niż tylko jedno takie urządzenie.

Warto pamiętać, że każda pompa powinna posiadać specjalny atest, wydawany przez Państwowy Zakład Higieny. Jeśli trafi nam się pompa bez atestu, czym prędzej powinniśmy zwrócić ją do sklepu. Pamiętajmy, że używanie pomp bez atestu może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Jak widać, pompa jest bardzo ważna w każdym hydroforze. Warto zadbać o jej dobre serwisowanie i regularne czyszczenie. Dzięki temu nie tylko będzie nam służyła dłużej, ale również będziemy pewni, że woda płynąca z naszego kranu nie jest niczym zanieczyszczona.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony