P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

W jednym z innych artykułów zamieszczonych na tej stronie można było zapoznać się z podstawowymi elementami, z których składa się każdy hydrofor. Mówiliśmy jednak wyłącznie o tych elementach fizycznych, które można dotknąć i zobaczyć gołym okiem. W hydroforze jednak bardzo ważny jest jeszcze jeden element, którego nie mamy szans zobaczyć - jest to poduszka powietrzna.

Czym jest poduszka powietrzna? To warstwa sprężonego powietrza, która znajduje się w zbiorniku ciśnieniowym. Tam właśnie jest gromadzona woda, która następnie płynie z naszych kranów.

Jaką funkcję spełnia poduszka powietrzna w hydroforze? Przede wszystkim pełni funkcję prewencyjną i zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się wody w hydroforze. Oprócz tego sprężone powietrze ma za zadanie wypychać w odpowiednim momencie wodę z hydrofora, dzięki czemu trafia ona właśnie do naszych kranów.

Jeśli używamy regularnie hydrofora, bardzo ważne jest dbanie o odpowiedni stan poduszki powietrznej. Jeśli na przykład powietrza będzie zbyt mało - hydrofor będzie bez potrzeby włączał się zbyt często. Wtedy jesteśmy zmuszeni wezwać fachowca, który za niewielką opłatą uzupełni poziom powietrza w zbiorniku ciśnieniowym do odpowiedniego poziomu.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony