P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

W zasadzie codziennie korzystamy z wody. Nie mówiąc już nawet o jej piciu. Każdego dnia czeka na nas długa lista obowiązków, których nie moglibyśmy spełnić gdyby nie dostępność do świeżej i czystej wody. Dlatego też warto przyjrzeć się jej źródłom, z których korzystamy na co dzień.

Obecnie w każdym cywilizowanym kraju nie ma większego problemu z dostępem do wody. Dużą rolę w takiej sytuacji ogrywają takie urządzeniami, którymi jest właśnie hydrofor.

Raczej mało kto zainteresował się tym faktem do tego stopnia, że wie już czym jest hydrofor oraz w jakim celu się go stosuje. Takie urządzenia, którym jest właśnie hydrofor to zasadniczy element instalacji wodnych, które doprowadzają do naszych domów świeżą wodę.

Hydrofor jest wyposażony w zbiornik wodny, w jakim zbiera się woda. Ponadto ma również pompę hydroforową, która jest z kolei odpowiedzialna za wypieranie tej wody pod ciśnieniem na skutek czego leci ona z kranu w naszym domu. Chociaż jest to urządzenie wręcz nie zastąpione to jednak należy pamiętać, że obowiązują pewne zasady jego użytkowania.

Hydrofory muszą mieć odpowiednie zabezpieczenia, którym będzie między innymi Atest Zakładu Higieny. Ten daje gwarancję na to, że elementy instalacji hydroforowej nie wytwarzają żadnych szkodliwych związków chemicznych, które mogłyby dostać się do wody. Każdy hydrofor wraz z pompą musi być regularnie kontrolowany. Cykliczne przeglądy oraz monitoring prowadzonych procesów stają się więc koniecznością.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony