P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła
Każdy kto mieszka w domu prywatnym, do którego nie została doprowadzona instalacja wodociągowa i kanalizacyjna, z pewnością dobrze wie na czym polega praca hydroforu oraz połączonych z nim pomp wody. Warto na początku nadmienić, że każdy hydrofor musi spełniać określone warunki bezpieczeństwa,a przede wszystkim Atest Państwowego Zakładu Higieny.
Budowa, jaką odznacza się każdy hydrofor jest dość prosta, chociaż jego elementy mogą wydawać się skomplikowane. Na największą uwagę zasłużyły sobie szczególnie pompy do wody, które są odpowiedzialne za wyssanie wody do góry z ziemi pod ciśnieniem, które gwarantuje jej obecność w naszych kranach. Każdy hydrofor może posiadać jedną bądź też kilka pomp ssących wodę w zależności od wielkości instalacji wodociągowej oraz jej docelowego zasięgu.
Hydrofor jest złożony w zasadzie z kilku elementów, które wspólnie ze sobą tworzą jedną całość. Kolejne z części omówimy w następnych artykułach, gdzie będzie wyjaśniona ich rola w całym tym systemie.
Oprócz instalacji wodociągowych pompy są również wykorzystywane do instalacji kanalizacyjnych. Ze względu na pełnioną funkcję są wykonane z innych materiałów, które są odporne na transportowane tą drogą treści.