P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

Obecnie w wielu miejscach wciąż jeszcze nie można korzystać z sieci wodociągowej, która dostarczałaby do domów prywatnych wody pitnej. Dlatego też nieodłącznym elementem takich miejsc są przydomowe studnie, gromadzące wodę zdatną do picia. W wielu miejscach konieczne jest wykorzystanie filtrów uzdatniających wodę do picia. Ostatecznie możliwe jest pozyskanie takiego naturalnego źródła wody.

Mogłoby się wydawać, że jest to nawet korzystniejsze rozwiązanie, ponieważ omijają nas rachunki za wodę. Jednakże jesteśmy wówczas uzależnieni od zasobów wody z gruntu, a te nigdy nie będą pewne co do ilości. Oprócz tego do stworzenia takiej własnej sieci wodnej potrzebne będą różne urządzenia.

Najczęściej będzie to hydrofor wraz z pompą, która zasysa wodę ze studni prowadząc ją ku górze. Hydrofor wyposażony w zbiornik ciśnieniowy może zagwarantować stałe ciśnienie wody w rurociągu. Jednakże montując taką instalację należy pamiętać o tym, że zbiornik, w który jest wyposażony hydrofor musi nadawać się do wody pitnej.

O tym może zagwarantować nas atest państwowego zakładu higieny, który przyznawany jest takim urządzeniom. Taki zaświadcza o tym, że żadne szkodliwe substancje i związki chemiczne nie uwolnią się ze zbiornika w czasie przechowywania w nim wody. To bardzo ważne dla naszego zdrowia, aby zbiorniki hydroforowe były odznaczone w ten sposób.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony