P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

Sieć wodno - kanalizacyjna spełnia niezwykle ważną rolę we współczesnych obiektach. Dlatego też, aby jej części składowe, a dokładniej hydrofor działały sprawnie i bezpiecznie pomieszczenia, w których umieszczany jest hydrofor muszą spełniać określone wymogi. Tylko wówczas wtedy hydrofor będzie mógł sprawnie funkcjonować. Jakie to wymogi?

Po pierwsze i najważniejsze pompa z hydroforem powinna znajdować się w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu np. w piwnicy. Po drugie, pompa nie powinna być oparta o ścianę. Producenci pomp zazwyczaj podają informację notabene odległości w jakiej pompa powinna być umieszczona od ściany. Ponadto należy zadbać o odpowiednią szerokość i wysokość drzwi, aby w razie jakiejkolwiek awarii można było szybko i bezpiecznie wynieść zbiornik ciśnieniowy z danego pomieszczenia.

Oprócz tego należy również zadbać o odpowiednią instalację elektryczną, oświetlenie, system wentylacyjny i oczywiście o odpowiednią temperaturę. Instalacja grzewcza powinna być wodoszczelna, system wentylacyjny powinien zapewniać minimum 1,5 - krotną wymianę powietrza w przeciągu doby, a instalacja grzewcza powinna zapewniać minimum pięciostopniowe ciepło.

Temperatura nie powinna jednak przekraczać czterdziestu stopni Celsjusza. Przestrzegając wyżej wymienionych wytycznych zapewnimy sobie i hydroforowi bezpieczeństwo funkcjonowania. Dlatego też zanim przystąpimy do tworzenia własnej sieci wodociągowej przystosujmy pomieszczenie w którym dany hydrofor będzie prosperował.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony