P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła
Sieć wodno - kanalizacyjna spełnia niezwykle ważną rolę we współczesnych obiektach. Dlatego też, aby jej części składowe, a dokładniej hydrofor działały sprawnie i bezpiecznie pomieszczenia, w których umieszczany jest hydrofor muszą spełniać określone wymogi. Tylko wówczas wtedy hydrofor będzie mógł sprawnie funkcjonować. Jakie to wymogi?
Po pierwsze i najważniejsze pompa z hydroforem powinna znajdować się w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu np. w piwnicy. Po drugie, pompa nie powinna być oparta o ścianę. Producenci pomp zazwyczaj podają informację notabene odległości w jakiej pompa powinna być umieszczona od ściany. Ponadto należy zadbać o odpowiednią szerokość i wysokość drzwi, aby w razie jakiejkolwiek awarii można było szybko i bezpiecznie wynieść zbiornik ciśnieniowy z danego pomieszczenia.
Oprócz tego należy również zadbać o odpowiednią instalację elektryczną, oświetlenie, system wentylacyjny i oczywiście o odpowiednią temperaturę. Instalacja grzewcza powinna być wodoszczelna, system wentylacyjny powinien zapewniać minimum 1,5 - krotną wymianę powietrza w przeciągu doby, a instalacja grzewcza powinna zapewniać minimum pięciostopniowe ciepło.
Temperatura nie powinna jednak przekraczać czterdziestu stopni Celsjusza. Przestrzegając wyżej wymienionych wytycznych zapewnimy sobie i hydroforowi bezpieczeństwo funkcjonowania. Dlatego też zanim przystąpimy do tworzenia własnej sieci wodociągowej przystosujmy pomieszczenie w którym dany hydrofor będzie prosperował.