P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

Chyba już wszystkim nam wiadomo co to jest hydrofor oraz jak mniej więcej jest on zbudowany. Być może dla części z nas nigdy nie było to żadną tajemnicą, ponieważ z takiego urządzenia korzystamy u siebie w domu. Jednak mimo to przyszła pora na to, aby omówić znaczenie kolejnego z elementów, z którego zbudowany jest każdy hydrofor.

Wcześniej mówiliśmy, że najważniejszym elementem, w każdym takim urządzeniu jakim jest hydrofor będzie pompa hydroforowa. Jednakże nie mogłaby ona funkcjonować sama, dlatego też warto również wspomnieć o innych częściach i elementach.

Jednym z takich elementów jest właśnie presostat. Presostat to czujnik różnicy ciśnień, który jest wyposażony w przekaźnik. Jest on przyłączony do trzech przewodów elektrycznych oraz dwóch przewodów ciśnieniowych. Jego stan i wyliczenia są uzależnione od różnicy, która powstaje pomiędzy wartością ciśnień w wymienionych dwóch przewodach.

Podstawowym zastosowaniem elementu jakim jest presostat w gospodarce przemysłowej są właśnie hydrofory oraz do kontroli pracy wentylatorów i filtrów powietrza. Tak wiec to urządzenie wykorzystywane jest nie tylko do instalacji wodnych, ale również w innych dziedzinach gospodarki przemysłowej.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony