P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

Każdy dom, budek zagospodarowany zarówno do celów gospodarczych jak i przemysłowych powinien być podłączony do odpowiedniej sieci wodno- kanalizacyjnej. Jak wszyscy doskonale wiedzą zadaniem sieci wodociągowej jest doprowadzanie do danego pomieszczenia zdrowej i zdatnej do picia wody. Sieć kanalizacyjna wykorzystywana jest do odprowadzania z gospodarstw wszelkiego rodzaju fekaliów- brudnej wody, ścieków. Z czego składa się sieć wodno- kanalizacyjna? Co stanowi jej podstawę?

Każda sieć kanalizacyjna składa się z szeregu rur, przewodów, łączek, zaworów odcinających, których zadaniem jest bezpieczne i szybki odprowadzanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Oprócz ww. elementów sieć wodociągowa zaopatrzona jest w hydrofor. Hydrofor to narzędzie, które zapewnia stale ciśnienie wody w sieciach wodociągowych. Zastosowanie hydroforu ww. sieciach sprawia, że pompy znajdujące się w niej są mniej eksploatowane, a specjalny czujnik automatycznie je włącza i wyłącza.A co z siecią kanalizacyjną czy w niej również hydrofory są niezbędne?

Oczywiście, że nie.W przeciwieństwie do pomp, które tłoczą czystą wodę, pompy zatapialne wykorzystywane do odprowadzania ścieków i brudnej wody zaopatrzone są w specjalne pływaki z wyłącznikiem. Wyłącznik zastosowany w tego rodzaju pompach samoistnie włącza i wyłącza się w momencie, kiedy ścieki, brudna woda w zbiorniku osiągną określony pułap.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony