P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

Studnia kojarzy się najczęściej z brakiem cywilizacji. W końcu dziś czerpanie wody ze studni jest niepotrzebne, bo wystarczy przecież odkręcić kran i woda już leci. Jednak warto pamiętać, że nie wszędzie woda pitna w kranie pojawia się za sprawą miejskich wodociągów, bo na przykład przy budowie nowego domu w mało zasiedlonym terenie takiej sieci może nie być. Poza tym coraz więcej osób interesuje się alternatywnymi ujęciami wody pitnej, tak z powodów ekologicznych, jak i zdrowotnych czy nawet ekonomicznych, bo własna studnia to niezależność i spore oszczędności.

Jednak aby wybudować studnię nie można tak po prostu zacząć kopać w ogrodzie i czerpać wodę, jeśli się pojawi. Na przykład budowa studni głębinowej zawsze wymaga uzyskania odpowiedniego zezwolenia, niezależnie od tego, czy studnia służy do celów przemysłowych czy też ma zaspokajać potrzeby niewielkiego gospodarstwa domowego. Dotyczy to także właściciela gruntu, na jakim ma być wiercona studnia. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku studni kopanej, w której wodę będziemy czerpać z pierwszej warstwy wodonośnej, czyli będzie to studnia dość płytka.

W związku z tym, że przepisy szczegółowe dotyczące budowy studni są dość skomplikowane, warto zwrócić się z prośba o konsultację w odpowiednim urzędzie miejscowym. Niezależnie od kwestii prawa warto pamiętać, że studnia wymaga zastosowania dodatkowych urządzeń, jeśli chcemy, by woda pojawiła się w kranach. Podstawą jest hydrofor, czyli odmiana wodno - powietrznej pompy. Hydrofor to przede wszystkim zbiornik, w którym wytwarza się ciśnienie, pod jakim wypychana jest do rur woda. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby dobrać hydrofor przeznaczony właśnie do studni głębinowych.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony