P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

Hydrofor to jeden z wielu rodzajów pomp. Jest to konkretnie pompa wodno - powietrzna. Hydrofory wykorzystywane są w bardzo szerokim zakresie, choć zwykle nie zauważamy takich urządzeń w swoim otoczeniu. Przede wszystkim hydrofor to jedno z podstawowych wyposażeń instalacji wodociągowej. Poza tym hydrofory występują także w instalacjach służących do ochrony przeciwpożarowej, przede wszystkim w tak zwanych zestawach tryskaczowych.

Hydrofor to pompa o bardzo prostych mechanizmach działania wykorzystujących najbardziej podstawowe właściwości wody i powietrza. Otóż w zbiorniku hydroforu znajduje się powietrze. Gdy do zbiornika wpływa stopniowo woda i wypełnia jego wnętrze, powietrze dzięki temu, że jest gazem ściśliwym, zmniejsza swoją objętość. W efekcie zbiornik jest więc ściśle wypełniony wodą oraz poduszką sprężonego powietrza. Po otwarciu zaworów powietrze gwałtownie rozpręża się i pod ciśnieniem wyrzuca wodę na zewnątrz.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania hydrofor jest wykorzystywany, by zapewnić odpowiednie ciśnienie wody, jaka płynie w kranach. Jakie jednak zastosowanie może mieć hydrofor w instalacji przeciwpożarowej? Najczęściej wykorzystywany jest w instalacji wyposażonej w czujnik dymu. Gdy czujnik wychwyci dym, automatycznie uruchamia się tryskacz, a więc urządzenie wyrzucające wodę, by zneutralizować zagrożenie pożarowe. Aby woda z tryskacza leciała pod odpowiednio dużym ciśnieniem wykorzystuje się właśnie hydrofor.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2023
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony