P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

W zasadzie w każdej instalacji technologicznej musi znaleźć się miejsce na zawór bezpieczeństwa, który może uchronić otaczającego go środowisko przez przykrymi konsekwencjami jakichkolwiek komplikacji. Jest to w zasadzie koniecznością, która chyba nikomu nie jest dziwna.

Każde urządzenie czy też system urządzeń musi być zaprojektowany tak, jakby jego sprawność w każdej chwili mogłaby się osłabić. To samo będzie dotyczyło instalacji oraz urządzeń, którymi jest hydrofor. Każdy hydrofor musi także zawierać zawór bezpieczeństwa. Jednak czym są tak naprawdę te elementy i na jakiej zasadzie funkcjonują ?

Zawory bezpieczeństwa otwierają się samoczynnie w momencie kiedy ciśnienie przekroczy konkretną wartość co ostatecznie ma zapobiec eksplozji elementu, w których płyny czy też gazy są gromadzone. Pierwszy zawór bezpieczeństwa powstał już w 1681 roku i został skonstruowany przez Denisa Papina.

Zwykle zawór ten ma dość prostą budowę. Kiedyś takie zawory znajdowały zastosowanie w parowozach, gdzie uniemożliwiały podniesienie ciśnienia, którego wartość groziłaby niebezpieczną eksplozją. Współcześnie wykorzystywane są zawory przelewowe. To one właśnie znalazły zastosowanie w urządzeniach, którymi jest także hydrofor oraz podobne instalacje.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony