Podgrzewacze solarne

  Podgrzewacze solarne to urządzenia stworzone z myślą o ekologicznym i ekonomicznym gromadzeniu ciepła w wodzie, przy udziale energii pochodzącej ze słońca. Podgrzewacze solarne firmy P.H.W.U Chełchowski pozwalają na znaczne oszczędności na rachunkach za media grzewcze.

Podgrzewacze solarne z oferty firmy P.H.W.U. Chełchowski

solarne podgrzewacze wodyAby sprawnie przechowywać ciepło odebrane w ciągu słonecznych dni z kolektorów solarnych konieczne jest zastosowanie odpowiednich podgrzewaczy, będących często częścią domowego układu ciepłej wody użytkowej. W zależności od zapotrzebowania danego obiektu, domu jedno czy wielorodzinnego, budynku biurowego na ciepłą wode dobieramy odpowiedniej wielkości zasobnik C.W.U. wyposażony w dwie lub więcej wężownic odpowiedzialnych za przekazywanie ciepła do wody zgromadzonej w podgrzewacza z kilku źródeł - w tym z kolektorów solarnych.

Odpowiednia budowa pogrzewaczy

Aby zapewnić odpodgrzewacze solarnepowiednią sprawność instalacji cieplnej opartej o naturalne źródła energii - m.i. ze słońca konieczne jest zastosowanie odpowiedniej budowy zbiornika wodnego. Zastosowana budowa, oraz izolacja termiczna pozwalają na długotrwałe utrzymywanie ciepła wewnątrz i minimalnizację jego wypromieniowania. Również ilość wężownic i sposób ich prowadzenia wpływa na rozkład temperatury wewnątrz podgrzwacza solarnego poprawiając jego efektywność.

 

Urządzenia te stosuje się z każdym typem kolektorów solarnych - zarówno opartych o instalacje ciśnieniowe, jak również standardowe kolektory słoneczne pierwszych generacji. Zastosowanie dobrego podgrzewacza ciepła z instalacji solarnej poprawia wydajność całej instalacji C.W.U. zwiększając zwrot z inwestycji w solarne ogrzewanie wody.

Więcej informacji

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony