solarne podgrzewacze, hydrofory

Podgrzewacze ciepła SOLAR o pojemności wody użytkowej 300-2000 l Energia słoneczna zaliczana jest do Odnawialnych Źródeł Energii. Jej zasoby są nieograniczone i co najważniejsze, nie emituje do atmosfery dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów. Bardzo ważną zaletą OŹE jest ich niezależność cenowa. Rynek paliwowy przeżywa cykliczne kryzysy powodujące wzrost cen tradycyjnych paliw (gazu, prądu, ropy naftowej). Energia słoneczna jest za darmo.

Solarne podgrzewacze wody - zastosowanie

Solarne podgrzewacze wody służą do podgrzewania wody użytkowej oraz wspomagania systemu centralnego ogrzewania. Ich zaletą jest wykorzystywanie naturalnej energii słonecznej. Dzięki temu możemy znacznie ograniczyć koszty energii potrzebnej do ogrzania wody i domu.

Od kwietnia do października solarne podgrzewacze wody mogą zaspokoić 70% zapotrzebowania na ciepłą wodę. Płacimy więc tylko za ogrzanie 30% zużywanej wody. Oszczędności są bardzo duże. W sezonie zimowym solarne podgrzewacze wody służą do wspomagania c.o. Promieniowanie słoneczne w tym okresie jest słabsze i energia wytwarzana przez kolektory wystarcza do podgrzania wody do temperatury podtrzymującej, dalej podgrzewana jest przez kocioł c.o. Daje to możliwość zaoszczędzenia ok. 35% kosztów ogrzewania domu w ciągu jednego roku.

Zalety podgrzewaczy solarnych:

  • duża oszczędność tradycyjnej energii – niższe rachunki,
  • przyjazne dla środowiska,
  • nie wymagają dużo miejsca i specjalnych warunków,
  • łatwe w montażu,
  • utrzymują stały zapas ciepłej wody,
  • małe zapotrzebowanie nie powoduje włączenia grzałki,
  • możliwość dofinansowania inwestycji z funduszy unijnych.

solarne podgrzewacze wody

Budowa i zasady działania solarnych podgrzewaczy wody

Solarne podgrzewacze wody to kotły wykonane ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej, podobnie jak wężownice. Dzięki temu w kotle nie odkłada się kamień, ponieważ ten materiał nie wchodzi w reakcje z wodą.

Obudowa kotła wykonana jest ze stali o grubości 2-3 mm. Kocioł izolowany jest matą termoizolacyjną o grubości 60 mm i pokryty skajem. Dzięki temu kotły osiągają bardzo dobry współczynnik przenikalności ciepła (6,33), straty energii cieplnej są minimalne. Wnętrze kotła stanowią dwie wężownice. Dolna podłączona jest do kolektora słonecznego, górna do instalacji c.o. Taka konstrukcja zapewnia najbardziej ekonomiczne działanie. Woda ciepła podgrzana przez kolektor wypychana jest do góry (jako lżejsza) i tu podgrzewana jest dodatkowo do żądanej temperatury.

W kotłach istnieje możliwość zamontowania dodatkowej grzałki. Wystarczy ją tylko wkręcić. Służy do dodatkowego podgrzewania wody użytkowej w razie bardzo pochmurnego lata.

Kotły mogą być podłączone do każdego rodzaju instalacji centralnego ogrzewania, zarówno na gaz, olej, węgiel czy ekogroszek. Oferta standardowa obejmuje kotły o pojemności od 300 do 2000 l. Istnieje możliwość wykonania kotłów o pojemności do 5000 l. Kotły powyżej 2100 l są wyceniane indywidualnie.

Na wszystkie kotły producent udziela gwarancji od 5 do 8 lat (w zależności od pojemności).

Solarne podgrzewacze są bardzo dobrym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych lub niewielkich pawilonów handlowych.

 

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony