Wymiennik ciepłej wody użytkowej

  zasobnik ciepłej wody użytkowejJednym z urządzeń, dzięki którym możemy cieszyć się dostępem do ciepłej i bieżącej wody użytkowej jest wymiennik ciepłej wody. Dostęp do bieżącej wody jest dla nas czymś tak naturalnym, że na co dzień zapominamy, że są na świecie miejsca, w których istnieje problem z dostępnością zdatnej do picia wody, a już tym bardziej nie sądzimy, że w Polsce mogą występować miejsca, w których bieżąca woda wcale nie jest czymś oczywistym. Jeśli chodzi o bieżącą ciepłą wodę, to nierzadko w pierwszym momencie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie życie bez dostępu do niej, jednak gdy tylko pomyślimy o wieczornej kąpieli czy porannym prysznicu, okazuje się, że życie bez dostępu do ciepłej wody użytkowej byłoby jednak dosyć uciążliwe.

Wymiennik CWU umożliwia nam regulowanie temperatury wody, jeżeli ma zainstalowany termostat. Ze względu na warunki pracy wymienników ciepłej wody użytkowej, są one zabezpieczone przed korodowaniem, najczęściej dzięki zastosowaniu emalii ceramicznej i magnezowych anod, które co pewien czas należy wymieniać. Każdy z nas dąży do posiadania dostępu do bieżącej wody, zarówno zimnej i ciepłej, nie tylko w naszych mieszkaniach czy domach, co jest dosyć oczywiste, ale także w miejscach, z których korzystamy rzadziej, takich jak domki letniskowe, ale też wszelkie obiekty użytku publicznego. Istnieją różne rodzaje wymienników.

Wymiennik ciepłej wody użytkowej – inwestycja w nowoczesną technologię

wymiennik ciepłej wody użytkowej

Wymiennik ciepłej wody użytkowej występuje w wielu modelach o różnych parametrach, dzięki czemu mamy możliwość wybrania urządzenia najlepiej dostosowanego do naszych potrzeb. Mają one możliwość podgrzewania wody prosto z kotła bądź też elektrycznie. Jeśli chodzi o współpracę wymiennika z kotłem, to przeważnie wymienniki współpracują ze wszystkimi typami kotłów, tj. zasilanymi węglem, olejem, gazem itp. Najnowsze modele wymienników wykorzystują nowoczesne technologie, dzięki czemu cechują się nie tylko wyjątkową wydajnością i efektywnością, ale także, już po zastosowaniu ocieplenia, mają mniejszą średnicę, co jest szczególnie istotną informacją dla wszystkich tych, którzy dysponują ograniczoną ilością miejsca przeznaczonego do montażu wymiennika. Parametrami, na które szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę wybierając wymiennik CWU, oprócz jego pojemności i wymiarów, są także wydajność, moc, maksymalna temperatura pracy wężownicy, maksymalne ciśnienie wężownicy, maksymalne ciśnienie pracy zbiornika oraz maksymalna temperatura jego pracy. Jeżeli mamy problem z wyborem wymiennika odpowiedniego do naszych potrzeb, najlepiej będzie zwrócić się po pomoc do specjalistów, którym powinniśmy też koniecznie zlecić montaż urządzenia w naszym domu. Jest to istotne chociażby ze względów bezpieczeństwa, ale także gwarantuje prawidłową pracę urządzenia. Wiele źródeł dokładnie opisuje pracę wymienników ciepłej wody użytkowej, mechanizm ich działania objaśnią nam także producenci i specjaliści zajmujący się ich montażem.

 

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony