ZAPYTANIA

1. Czy ważna jest kolejność napełniania zbiorników przy podgrzewaczu zbiornik w zbiorniku?

Tak, należy w pierwszej kolejności napełnić zbiornik środkowy a następnie zewnętrzny aby nie doszło do zgniecenia zbiornika.

2. Czy na powierzchni płaszcza i w rurze wężownicy podgrzewacza spiralnego zbiera się kamień kotłowy?

W podgrzewaczach ze stali nierdzewnej  nie zbiera się osad z kamienia ze względu na to że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcję z wodą dlatego zbiorniki nierdzewne mają atest PZH i są przeznaczone do użytku spożywczzego.

3. Na jakie ciśnienie sprawdzane są podgrzewacze?

Podgrzewacze Nasze są sprawdzane wodą na ciśnienie próbne 10BAR

4. Czy po wykonaniu zbiornika zabezpieczany jest on antykorozyjnie?

Każdy podgrzewacz czy to zasobnik nierdzewny w trakcie procesu technologicznego jest zabezpieczany chemicznie - kompielowo w celu dodatkowego zabezpieczenia ich przed korozją i wydłużenia czasu eksploatacji.

5. Czy wydajność grzewcza podgrzewaczy nierdzewnych jest większa od podgrzewaczy emaliowanych lub ocynkowanych?

Podgrzewacze nierdzewne mają większą około 30% moc cieplną od podgrzewaczy emaliowanych czy ocynkowanych ze względu na większą przenikalność cieplną rur nierdzewnych w stosunku do rury czarnej która jest stosowana w podgrzewaczach emaliowanych lub ocynkowanych.

6. Czy można zamontować zwykłą grzałkę elektryczną do podgrzewacza SOLAR?

W każdym podgrzewaczu SOLAR wspawujemy mufkę na grzałkę w którą wkręcana jest grzałka. Jest to grzałka specjalna przeznaczona do współpracy ze stalą nierdzewną, gdyż zwykłe grzałki nie nadają się ze względu na zachodzące reakcję w wodzie pomiędzy grzałką a stalą nierdzewną a w konsekwencji skracają jej żywotność.

7, Czy do Waszych zbiorników stosuje się anodę magnezową?

Nie, w naszych zbiornikach nie stosuje się anod magnezowych gdyż jest to stal nierdzewna kwasoodporna a nie emalia gdzie trzeba uzupełniać braki w powłoce emali anodą.

8. Dlaczego zbiorniki ze stali nierdzewnej są takie drogie?

Wynika to z zastosowanej wysokogatunkowej stali nierdzewnej a nie czarnej gdzie cena jej jest pięciokrotnie niższa. Natomiast po dodaniu kosztów wymiany anod magnezowych co jest warunkiem gwarancji przy zbiornikach emaliowanych cena takiego zbiornika kształtuje się podobnie lub przewyższa koszt zbiornika nierdzewnego. Koszt wymiany anod magnezowych 1500 zł (5 lat x 2 razy w roku x 150 zł).

9. Jaką grubość ocieplenia stosuje się w podgrzewaczach oraz z jakiego materiału jest te ocieplenie?

Podgrzewacze są ocieplane matą termoizolacyjną o niskiej przenikliwości cieplnej, Grubość poszczególnych podgrzewaczy jest rózna w zależności od pojemności i rodzaju podgrzewacza i podana jest w odpowiednich tabelach na stronie.

10. Dlaczego wasze zbiorniki "zbiornik w zbiorniku" mają tak wyskoką moc grzewczą w porównaniu do innych tego typu?

W naszych podgrzewaczach "zbiornik w zbiorniku" w przeciwieństwie do innych tego typu woda z centralnego ogrzewania oblewa całościowo środkowy zbiornik, a nie tylko po części obwodu środkowego. Zwiększa to moc cieplną w granicach 40-60%. Dodatkowo zbiornik wewnętrzny jest karbowany co zwiększa jego powierchnię grzewczą tym samym szybsze nagrzewanie wody.

11. Na jakie maksymalne ciśnienie jest odporna wężownica spiralna w odzysku ciepła z procesów chłodniczych lub w podgrzewaczu z wężownicą spiraną?

Rury nierdzewne w odzyskach ciepła z procesów chłodniczych jak i w podgrzewaczach z wężownicą spiralną są to rury instalacyjne odporne na ciśnienie nawet do 200BAR.

12. Po ilu latach zwróci się nam inwestycja zakupu i montażu kolektorów słonecznych?

Instalowane na dachu albo innym podwyższeniu kolektory słoneczne pozwalają zmniejszyć zużycie energii przeznaczanej na podgrzewanie wody.Prawodawstwo coraz większą wagę przywiązuje do ekologii. Postępująca degradacja środowiska, wyczerpywanie się paliw konwencjonalnych, coraz częstsze anomalie pogodowe wywoływane przez rozwijający się przemysł - to wszystko sprawia, że energia drożeje. Na szczęście jest sposób na tanie ogrzewanie - kolektory słoneczne.Kolektory solarne to instalacja, która zamienia energię emitowaną przez promienie słoneczne w energię cieplną idealną do podgrzewania wody. Zwrot kosztów z zakupu i zamontowania instalacji Solarnej wynosi 15-20 lat - szacuje się, że pięcioosobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie około 1,5 tys. zł (w przypadku ogrzewania domu i wody prądem). Poza tym użytkownicy mają ekologiczne ogrzewanie.Kolektory słoneczne to koszt około 10-20 tys. zł. natomiast zbiornik Solar np. 400L - 4 979,04 zł. Wydatki zależą od wielkości ogrzewanej powierzchni, wielkości dachu, rodzaju zużywanego dotąd paliwa. Trzeba też uwzględnić ewentualne przeróbki instalacji oraz konstrukcji budynku w przypadku obiektów z płaskim dachem. Utrzymanie nie jest drogie: za coroczny przegląd trzeba zapłacić 100 zł, natomiast nowe wymienniki ciepła (którymi są glikol propylenowy albo produkowany na jego bazie płyn solarny) będą nas kosztować 400-500 zł co pięć lat. Kolektory solarne można obecnie nabywać po niższej cenie. Jest to możliwe dzięki dopłacie Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który finansuje 45 proc. kredytu na cele ekologiczne (to warunek uzyskania pomocy). Z rządowego wsparcia mogą korzystać właściciele domów jednorodzinnych oraz spółdzielnie. Wnioskodawcy nie mogą jednak być klientami miejskich ciepłowni

13. Jaka jest stosowana grubość blachy na dennice oraz płaszcz przy pogdrzewaczu SOLAR 1000L?

Do wykonania płaszcza podgrzewacza SOLAR 1000L stosujemy blachę nierdzewną o grubości 2mm natomiast na dennicę jest stosowana blacha o grubości 3mm.

14. Czy do podgrzewacza z rurą fi 50 poziomego można podłączyć dwa żródła ciepła jedno z pieca a drugie z wężownicy kuchennej (cegiełki)?

Oczywiście że tak, należy przy zamówieniu tego podgrzewacza nadmienić że będzie potrzeba grzania z pieca i z wężownicy kuchennej i producent wspawuje w dennice dodatkowo dwie mófki do podłączenia tzw.cegiełki.

15. Czy do hydrofora 500L można zastosować wyjście na manometr 2 cale?

Oczywiście że tak, wszystkie wyjścia i wejścia hydrofora możemy dostosować do indywidualnych potrzeb klienta, warunkiem jest przesłanie rysunku technicznego na maila lub faksem z zaznaczonymi zmianami i wpłacenie zaliczki w wysokości 30% wartości zbiornika.

16. Czy do wymiennika ciepła z procesów chłodniczych można zamontować grzałkę?

Oczywiście że tak, jest to przydatne w okresach zimowych lub w celu podniesienia temp. wody jaką chcemy uzyskać z podgrzewacza.

17. Czy można podłączyć dwa agregaty do jednedo zbiornika do odzysku ciepła z chłodni?

W takim wypadku trzeba zamówić zbiornik do odzysku ciepła z dwiema wężownicami. Sprawność takiego zbiornika jest dużo większa od standardowego ze wzglądu na dwie wężownice.

18. Czy zbiornik z wężownicą spiralną 400L można zastosować do układu z pompą ciepła?

Do pomp ciepła są produkowane podgrzewacze ze zwiększoną wężownicą której powierzchnia grzewcza jest dwukrotnie większa. Podaje link http://www.chelchowski.pl/oferta/147-wymienniki-ze-stali-nierdzewnej-wspolpracujace-z-pompami-ciepla

19. Czy jesteście w stanie wykonać zbiornik 4000L?

Tak na specjalne zamówienia klienta wykonujemy zasobniki nierdzewne od 2100- 5000L.

20. Dlaczego nie ma cen zbiorników powyżej 2000L?

Zbiorniki nierdzewne powyżej 2000L wykonujemy pod zamówienie klienta dlatego też cena jest ustalana indywidualnie.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony