zasobnik ciepłej wody użytkowej

  nierdzewny zasobnik ciepłej wody do użytkuDostęp do bieżącej ciepłej wody co prawda nie jest niezbędny, ale jednak jest wygodny, a jego brak jest właściwie niewyobrażalny, jeśli pomyślimy o codziennym prysznicu. Istnieje kilka sposobów zaopatrzenia w ciepłą bieżącą wodę użytkową mieszkań, jednorodzinnych domów, domków letniskowych itp. Jednym z najlepszych, a na pewno najnowocześniejszym jest zasobnik ciepłej wody użytkowej. Wiele zależy oczywiście od tego, jak duże jest zapotrzebowanie na ciepłą wodę, niemniej jednak, jeżeli ktoś poszukuje skutecznych i wydajnych rozwiązań, to zapewne jego zapotrzebowanie jest duże; w przeciwnym razie wystarczałyby mu mniej stechnicyzowane sposoby pozyskiwania ciepłej wody użytkowej. Z pewnością o dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową można mówić wówczas, kiedy chcemy, by istniało kilka punktów poboru. Punktami tymi może być np. natrysk, umywalka i zlew kuchenny. Nawet jednak jeden punkt poboru może wymagać dostępu do dużej ilości ciepłej wody użytkowej – wystarczy pomyśleć o prysznicu, z którego korzysta kilka osób, by wyobrazić sobie zapotrzebowanie na wodę.

Zasobnik ciepłej wody użytkowej drugiemu zasobnikowi nierówny. Różnią się one swoimi parametrami, a co za tym idzie, nie każdy będzie odpowiedni do naszych potrzeb i oczekiwań. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy już zdecydujemy się na zakup i montaż takiego zasobnika ciepłej wody użytkowej dla naszych potrzeb? Przede wszystkim powinno nas interesować, czy zasobnik daje możliwość jednoczesnego poboru wody w kilku punktach – oczywiście jeśli nam na tym zależy. A jeśli tak, to oprócz możliwości jednoczesnego poboru wody powinno nas również interesować, czy w takiej sytuacji w każdym punkcie woda będzie miała taką samą temperaturę. Powinniśmy także dowiedzieć się, czy zasobnik ciepłej wody użytkowej daje możliwość natychmiastowego poboru ciepłej wody, ponieważ wbrew pozorom, nie jest to wcale takie oczywiste.

zasobnik ciepłej wody użytkowej

Pojemność zasobnika również powinna nas zainteresować, ponieważ w ogromnym stopniu wpłynie na komfort korzystania z niego i rzeczywistą natychmiastową dostępność ciepłej wody. Z innych kwestii, których również nie powinniśmy zlekceważyć, warto zwrócić uwagę na materiały, z których wykonano zasobniki oraz sposób ich połączenia z kotłem. Wreszcie, warto zainteresować się także szczegółowymi warunkami gwarancji, tj. tym, na jaki okres jest ona przyznawana przez producenta, jakie usterki obejmuje oraz czy istnieją jakieś możliwości jej wydłużenia. A skoro już mowa o gwarancji, warto też znać zasady serwisowe, których znajomość przyda nam się, gdyby przypadkiem zasobnik ciepłej wody użytkowej uległ jakiejś usterce. Wiadomo, że wówczas chcielibyśmy jak najprędzej dokonać jego naprawy, ponieważ awaria zasobnika to brak dostępu do ciepłej wody, co na dłuższą metę byłoby mocno uciążliwe. Dlatego też znajomość zasad serwisowych jest również kwestią, o którą powinniśmy zadbać przed dokonaniem ostatecznego wyboru zasobnika.

 

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony