zasobnik nierdzewny

  zasobniki cwu nierdzewneDostęp do ciepłej bieżącej wody dostępnej natychmiastowo w wielu punktach poboru wydaje nam się dzisiaj być oczywistością, a mimo tego istnieje wiele miejsc, w których występują z tym problemy. Jednak każdy problem ma swoje rozwiązanie, toteż i tutaj istnieją sposoby na zapewnienie sobie dostępu do ciepłej wody użytkowej. Jednym z nich jest zasobnik nierdzewny będący najnowocześniejszym obecnie rozwiązaniem, a dzięki temu posiadający także najwyższą efektywność. Oczywiście istnieją różne rodzaje zasobników, ponieważ nie jest to wynalazek najnowszy – chodzi jednak o to, że zasobniki są stale udoskonalane, dzięki czemu ich nowsze modele prezentują naprawdę wysoki poziom i zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zasobnik nierdzewny sprawdzi się zarówno tam, gdzie zapotrzebowanie na bieżącą ciepłą wodę użytkową jest relatywnie niewielkie, jak np. w domkach letniskowych czy budynkach użyteczności publicznej, jak i tam, gdzie zapotrzebowanie jest bardzo duże, a więc przede wszystkich w mieszkaniach i domach wielorodzinnych.

W zależności od zapotrzebowania na ciepłą bieżącą wodę, należy wybrać odpowiednią pojemność zasobnika. Te zaczynają się już od kilkudziesięciu litrów wody, co będzie optymalnym rozwiązaniem dla miejsc, w których zapotrzebowanie jest niewielkie, a kończą się na kilku tysiącach litrach, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla miejsc z bardzo dużym zapotrzebowaniem na ciepłą wodę. Zasobnik nierdzewny jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będzie bez zarzutu wykonywał swoją pracę przez długi czas, dzięki czemu inwestycja taka jest bardzo opłacalna. Przy wyborze zasobnika odpowiedniego do naszych potrzeb powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na możliwość jednoczesnego poboru wody z kilku odbiorników, chociaż niemal wszystkie nowsze modele zasobników obecnie mają tą opcję.

zasobnik nierdzewny

Warto jednak zwrócić uwagę także na to, czy w przypadku jednoczesnego poboru z kilku odbiorników, w każdym woda będzie miała podobną temperaturę. Dobrze też zorientować się w sposobie montażu zasobnika, jeżeli istnieje jakiekolwiek ryzyko, że w naszej kotłowni moglibyśmy mieć z tym jakieś problemy. Wydajność wody, tj. ilość litrów na minutę również powinna nas zainteresować. Producenci zwykle w przejrzysty sposób prezentują wszystkie najważniejsze parametry oferowanych przez siebie zasobników, dzięki czemu nam przyjdzie z łatwością porównać ze sobą różne modele i wybrać taki, który będzie najlepiej dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Zasobnik nierdzewny może być poważną inwestycją lub niewielkim wydatkiem, w zależności od rozmaitych parametrów, które wpływają na ostateczne koszty. Jest to jednak inwestycja opłacalna, ponieważ zasobniki posłużą nam przez długi czas, a ze względu na to, że są doskonale przemyślane pod względem technicznym, bez wątpienia będziemy stale zadowoleni z ich pracy, która będzie odpowiadać na nasze oczekiwania, nawet jeśli te będą bardzo wysokie.

 

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony