P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

Hydrofor, jako urządzenie do regulacji ciśnienia w sieci wodociągowej wyposażony jest w specjalny zbiornik ciśnieniowy, działający na zasadzie poduszki powietrznej. Gdy w zbiorniku jest zbyt duże ciśnienie, poduszka się spręża, a pompy zostają zatrzymane. W przeciwnym wypadku poduszka jest rozprężona a hydrofor uruchamia pompy, by wprowadzić do zbiornika wodę.

Zbiornik ciśnieniowy pełni rolę regulacyjną i działa we współpracy z poduszką powietrzną, a także presostatem, który wykrywa różnice ciśnień. Hydrofor ma duże znaczenie dla zachowania odpowiedniego, stałego ciśnienia w sieci wodociągowej, a że musi być niezawodnym elementem, takimi samymi elementami muszą być jego podzespoły.

Wybierając hydrofor dobrze jest zwrócić uwagę dokładnie na jakość jego podzespołów - to jedyna droga do stworzenia wydajnego i niezawodnego systemu regulacji ciśnienia wody. Warto zastanowić się nad skonsultowaniem wyboru ze specjalistami, którzy znają się na systemach wodociągowych i pomogą dobrać taki hydrofor do posiadanych pomp, który da najlepsze efekty.

Hydrofor, a więc i zbiornik ciśnieniowy, jest niezbędnym elementem wydajnej i niezawodnej instalacji sieci wodociągowej. Stworzenie odpowiedniego systemu nie powinno stanowić trudności praktycznie dla nikogo, kto ceni sobie wysoką jakość - wystarczy wybierać elementy odpowiedniej jakości i wszystko powinno potoczyć się dobrze.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2023
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony