P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

Instalacje wodne i centralnego ogrzewania powstają najczęściej już na etapie budowania pomieszczenia, w którym mają pracować. Instalacje grzewcze, ze względu na swoją skomplikowaną konstrukcję, muszą być dobrze rozplanowane oraz odpowiednio zaprojektowane, a możliwości kompletnego wyposażenia budynku w taką instalację są właściwie jedynie na etapie jego budowania.

Każda instalacja centralnego ogrzewania działa na zasadzie rozprowadzania czynnika cieplnego po ogrzewanych pomieszczeniach. Czynnik zapewnia wymiennik ciepła i najczęściej jest to wymiennik ciepła przekazujący energię cieplną za spalanego paliwa poprzez wodę w rurach na ogrzewane pomieszczenia.

Centralne ogrzewanie, jak sama nazwa wskazuje, służy do ogrzewania pomieszczeń. Każda instalacja zaczyna się od kotła c.o., który służy właśnie jako wymiennik ciepła. Następnie systemem rurek aż do grzejników przepuszczana jest ogrzewana przez kocioł woda, dzięki czemu rozprowadzane jest po całym budynku ciepło.

Instalacje wodne służące do ogrzewania budynków to nie tylko rury ale również grzejniki, czyli potocznie kaloryfery. Natomiast czynnikiem cieplnym też nie zawsze musi być woda. Może to być również para lub powietrze. W zależności od wielkości obiegu instalacji czynnik cieplny może przemieszczać się naturalnie, grawitacyjnie, albo w sposób wymuszony, poprzez pompy. Używanie pompy jest konieczne na większych powierzchniach i w budynkach wyższych.

W praktyce dzisiaj nie stosuje się instalacji co z obiegiem grawitacyjnym. Praktycznie wszędzie używa się pomp, ponieważ jest do najlepszy sposób na emisję ciepła w ogrzewanym budynku.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony