P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

Budowa ujęcia wody pitnej nie jest problemem, który zaprząta głowę przeciętnemu człowiekowi. Przywykliśmy do tego, że woda zdatna do picia pojawia się w naszych domach po odkręceniu kranu i jest stale dostarczana za pośrednictwem miejskiej sieci wodociągowej. Jednak są sytuacje, gdy warto mieć własne źródło, z jakiego możemy czerpać wodę do picia. Warto więc wiedzieć, z czego składa się takie ujęcie i jak je zbudować.

Własne ujęcie wody pitnej budują najczęściej posiadacze gospodarstw wiejskich oraz domów jednorodzinnych. Dziś nie jest to już powodowane koniecznością i brakiem dostępu do sieci wodociągowej, ale kwestią wyboru. Dla wielu osób niezależny dostęp do własnej wody pitnej jest ważny, zwiększa poczucie niezależności i bezpieczeństwa. Poza tym budowa własnego ujęcia ma też uzasadnienie ekonomiczne, bo pozwala znacząco obniżyć rachunki za pobór wody z miejskich wodociągów.

Takim ujęciem wody pitnej niezależnym od wodociągów centralnych zwykle bywa studnia głębinowa. Przed budową warto zapoznać się ze szczegółowymi regulacjami prawnymi, które dostępne sa w urzędzie właściwym dla danego terenu. Budowa studni nie wymaga jednak wielu formalności, nie jest też szczególnie skomplikowana. Koszt budowy ujęcia wody zwraca się dość szybko, wraz z niższymi rachunkami.

Oczywiście nie wystarczy wywiercenie studni w ziemi. Aby korzystać z własnego ujęcia wody do picia należy wyposażyć je w system urządzeń pompowych. Do najczęściej stosowanych w ramach ujęć na potrzeby niewielkiego gospodarstwa domowego należą hydrofory. Hydrofor to szczególna odmiana pompy, w której wykorzystuje się do tłoczenia wody fakt, że powietrze jest gazem ściśliwym. Budując domowe ujęcie wody pitnej, warto zaopatrzyć się w nowoczesny hydrofor wysokiej jakości, bo to od niego zależy komfort użytkowania.

 

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2023
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony