P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła

Hydrofor bez wątpienia odgrywa największą rolę w całej instalacji wodnej, która doprowadza wodę do naszych gospodarstw domowych. Szczególnie często taka instalacja montowana jest w domach prywatnych, do których nie została doprowadzona instalacja wodociągowa ani też kanalizacyjna. Hydrofor wraz z pompą dają szansę na regularną dostawę wody na przykład ze studni.

Teraz już wiemy, że funkcja hydroforów może okazać się naprawdę istotna. Dlatego też warto przyjrzeć się nieco bliżej ich budowie, której zawdzięczają swoją funkcjonalność.

Hydrofor to urządzenie, jakie gwarantuje stałe ciśnienie wody w instalacji wodociągowej. Jego budowa jest głównie złożona z jednej pompy, bądź w przypadku większej instalacji z kilku, zbiornika ciśnieniowego oraz z presostatu. Całą strukturę tego elementu mają uzupełniać zawory odcinające, zwrotne a także zawór bezpieczeństwa.

Oprócz budowy warto także poznać zasady funkcjonowania tych urządzeń, którym jest hydrofor. Jednakże na ten temat powiemy więcej w innym artykule. Teraz jeszcze tylko pozwolimy sobie wspomnieć, że wszystkie hydrofory do wody pitnej muszą posiadać Atest Państwowego Zakładu Higieny, jaki gwarantuje, że cała instalacja może być wykorzystywana do pozyskiwania wody w celach spożywczych.

O firmie

Nasza firma istnieje na rynku już 20 lat. Wdrożona przez Nas nowoczesna technologia obróbki stali, jak również najwyższej jakości stal nierdzewna-kwasoodporna pozwala na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości i niezawodności. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji urządzeń grzewczych takich jak wymienniki do pomp ciepła, zasobniki wody i instalacji grzewczych wykorzystujących urządzenia do pozyskiwania i przetwarzania energii odnawialnej, również z tradycyjnymi nośnikami energii(odzysk ciepłapodgrzewacze solarne) . Wybierając i instalując odpowiednie urządzenia takie jak podgrzewacze ciepłej wody czy też zasobniki wody można znacznie ograniczyć związane z tym koszty, a nawet całkowicie je wyeliminować. Więcej informacji...

Hydrofor i bezpieczeństwo użytkowania.
Hydrofor to główny element instalacji wodnych, które dostarczają wodę do naszych kranów. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej. dalej ...

Hydrofor i jego budowa. Jaką rolę odgrywa presostat.
Hydrofor i jego budowa. To nie musi być skomplikowane, ale do czego służy presostat ? dalej ...

P.H.W.U. Chełchowski - podgrzewacze solarne ciepłej wody, zasobniki nierdzewne CWU, odzysk ciepła © 2024
Wdrożenie w oparciu o szablon TFJ - Joomla Templates - Szablony Joomla.

Powrót na górę strony